Dzień Świadomości Autyzmu

Utworzono dnia 16.04.2024

Symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski. W dniu 2 kwietnia każdy może wyrazić swą solidarność z tymi osobami poprzez: oświetlenie domu na niebiesko, nałożenie ubrania w kolorze niebieskim, dodania niebieskiej żarówki lub puzzla do swego profilu na facebooku lub strony www.

A czym jest autyzm? Jest to zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne.

W naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony był w poniedziałek 8 kwietnia. Do całej społeczności szkolnej skierowana została gazetka tematyczna poświęcona problematyce autyzmu oraz funkcjonowania dzieci w spektrum autyzmu w społeczeństwie. We wszystkich klasach miały miejsce prezentacje tematyczne, filmy oraz rozmowy wychowawców  z uczniami o problematyce autyzmu. W oddziale przedszkolnym dzieci również obejrzały film  i prezentację na temat autyzmu połączone z objaśnieniem nauczyciela oraz  wykonały niebieskie motyle i tematyczne karty pracy.

Beata Gołąb
Magdalena Stańko